Adobe Premiere Pro Güçlü Yapay Zeka Video Araçları Getiriyor

Adobe, bu yılın sonlarında Premiere Pro video düzenleme paketi için üretken yapay zeka özellikleri eklemeyi planladığını duyurmuştu. Yeni araçlar Adobe’nin Firefly yapay zeka modeline ek olarak OpenAI, Pika Labs ve Runway ML gibi bazı popüler yapay zeka şirketleriyle yapılan ortaklıklara dayanacak.

Premiere Pro için yeni Firefly video özellikleri, doğal dil komutlarını kullanarak video kliplere nesne ekleme veya kaldırma olanağını içerecek. Kullanıcılar ayrıca yapay zeka modelinin semantik olarak tutarlı ek içerik üretmesini sağlayarak video çekiminin uzunluğunu artırabilecek. Bu araçlar tarafından oluşturulan tüm videolar, Adobe’nin İçerik Kimlik Bilgileriyle otomatik olarak etiketlenecek ve hangi parçaların yapay zeka tarafından oluşturulduğu konusunda şeffaflık sağlanmış olacak.

  • Üretken Uzatma: Klipleri daha uzun hale getirmek için sorunsuz bir şekilde çerçeveler ekleyin, böylece düzenlemeleri mükemmel şekilde zamanlamak ve yumuşak geçişler eklemek daha kolay olur.
  • Nesne Ekleme ve Kaldırma: Nesneleri seçip izlemeniz ve ardından değiştirmeniz yeterlidir.
  • Metinden Videoya: Doğrudan Premiere Pro’da tamamen yeni görüntüler oluşturun. İsteme metni yazmanız veya referans görsellerini yüklemeniz yeterlidir.

En çok beklenen entegrasyonlardan biri OpenAI Sora ile olacak. Bildiğiniz üzere son dönemde metin komutlarından yüksek çözünürlüklü, fotogerçekçi görüntüler ve videolar oluşturma konusunda popülerlik kazandı. Adobe, Sora ve diğer üçüncü taraf modellere doğrudan erişim sağlayarak kullanıcılara aralarından seçim yapabilecekleri çok daha geniş bir üretken araç yelpazesi sunacak.

Mayıs ayında Adobe, Premiere Pro’da gelişmiş bir ses iş akışı da sunacak. Şirket, kullanıcıların sesin her yönünü kontrol etmek için daha güçlü ve sezgisel araçlardan yararlanacağını söylüyor.

Adobe belirli bir çıkış tarihi açıklamasa da yeni üretken video düzenleme araçlarının bu yıl içerisinde piyasaya çıkacağını doğruladı. Fiyatlandırma ayrıntıları ise henüz net değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir